The Kyiv Independent
| Kyiv | Marc van Rijswijk | 20 maart 2026Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Netanyahu: ‘Iran is niet meer in staat om uranium te verrijken’
» Belarus: Amerikaanse sancties versoepeld en 250 gevangenen vrijgelaten
Het is nog onduidelijk of Rusland erbij zal zijn
Volodymyr Zelensky kondigde donderdag aan dat er op 21 maart in de Verenigde Staten een ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv en Washington over een einde aan de oorlog in Oekraïne. ‘De gesprekken hebben een pauze ingelast en het is tijd om ze te hervatten. We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat de onderhandelingen echt inhoudelijk zijn’, verklaarde de Oekraïense president.

Deze bijeenkomst vindt plaats ‘na weken van onzekerheid over de onderhandelingen’, aangezien het conflict in het Midden-Oosten ‘de politieke aandacht en middelen heeft afgeleid’ die voorheen aan Oekraïne waren gewijd, aldus The Kyiv Independent.
Het is nog onduidelijk of Rusland aan deze bijeenkomst zal deelnemen. ‘De laatste ronde van trilaterale gesprekken tussen Kyiv, Moskou en Washington vond plaats in Genève op 17 en 18 februari, terwijl een vervolgvergadering, gepland voor 5 maart in Abu Dhabi, werd uitgesteld na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran’, aldus de website.