Hürriyet
| Ankara | Marc van Rijswijk | 26 mei 2026Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Recordaantal pelgrims bezoekt de hadj in Mekka, ondanks Iranoorlog
» WHO slaat alarm over de ebola-uitbraak: ‘meteen actie ondernemen’
De leider is vervangen door een regeringsgezinde kandidaat
In de Turkse hoofdstad Ankara braken zondag rellen uit tussen de politie en leden van de Republikeinse Volkspartij (CHP), de belangrijkste oppositiepartij van Turkije, nadat veiligheidstroepen het partijhoofdkwartier hadden bestormd om de leiders te verwijderen.

‘Deze onrust volgde op een uitspraak van een rechtbank in Ankara op 21 mei’, die de verkiezing van Özgür Özel tot CHP-leider in 2023 ongeldig verklaarde vanwege ‘vermeende onregelmatigheden’ en bevel gaf hem te vervangen door zijn voorganger Kemal Kılıçdaroğlu, die als regeringsgezind wordt beschouwd, aldus Hürriyet.
Sinds zondagochtend hadden aanhangers van Özel zich verzameld voor het partijhoofdkwartier om te voorkomen dat de nieuwe leiding Özel en zijn team, die zich binnen hadden verschanst, zou verwijderen. Ondanks hun protesten bestormden honderden oproerpolitieagenten ’s middags het gebouw en slaagden ze erin de CHP-leiders te verwijderen, die het geweld veroordeelden.