Archief

Barsten in het atheïstische bolwerk

The Economist

| Londen | 360 | 12 november 2014

Christelijke kerken krijgen steeds meer aanhangers in China. Dit tot schrik van de autoriteiten, die zijn gedwongen om hun standpunten over religie te heroverwegen.

Keuze uit het archief

Nieuw onderzoek van Human Rights Watch (HRW) wijst uit dat China’s onderdrukking van katholieken sterk is toegenomen. Het rapport beschrijft surveillance, beperkingen op religieuze bijeenkomsten en ‘arbitraire opsluitingen, gedwongen verdwijningen, marteling en gevallen van huisarrest voor katholieke priesters en bisschoppen’. Gelovigen van ondergrondse kerken kunnen nu bijna niet anders dan zich aansluiten bij de katholieke staatskerk, die onder strenge controle van Peking staat.
Dit artikel van The Economist legt uit waar die vijandschap van het regime tegen het christendom vandaan komt. Communistische gezagsdragers geloven dat religie in staat is de trouw aan de partij en aan de staat te ondermijnen en associëren het christendom met westerse imperialistische agressie. Om de westerse wereldorde omver te werpen, is de bestrijding van het christendom in de ogen van het regime daarom een absolute noodzaak.

Verder lezen?
Kwaliteitsjournalistiek kost geld. Maar je wilt 360 misschien liever eerst proberen. Daarom kun je gastlid worden. Je krijgt dan direct 3 artikelen, onze gratis nieuwsbrief en maandelijks een artikel naar keuze.
Ja, ik word gastlid