De Libanese kunstenaar Mounira Al Solh groeide op tijdens de burgeroorlog in Beiroet. In haar overzichtstentoonstelling A land as big as her skin werpt ze licht op haar donkerste herinneringen.
Mounira Al Solh werd geboren in Beiroet (1978) en heeft als kind de burgeroorlog meegemaakt, maar ze heeft ook geleerd te overleven en hoe helend het kan zijn om het verleden naar boven te halen. Die combinatie; verbeeldt zij met humor en kleur, en laat zien dat trauma ook ruimte kan scheppen voor vernieuwing.
Video’s, maskers, schilderijen, muziek en waslijnen met textiel
Daardoor is de overzichtstentoonstelling licht en zwaar tegelijk. Met video’s, maskers, schilderijen, muziek en waslijnen met textiel, opent Al Sohl haar wereld voor het publiek vol verrassende zienswijzen, verdriet en humor waarin de oorlog zelden ver weg is.
De gaatjes in de pyama’s aan de waslijn, associeert met de schaar die ze vroeger van haar moeder in de stof mocht zetten tijdens bombardementen om het daarna weer aan elkaar te naaien. Het gaf rust.
Mounira Al Solh: A land as big as her skin, Bonnenfantenmuseum tot 11/1 2026