Australië verleent asiel aan Iraanse voetbalsters vanwege de oorlog

© Handout / Australian Department of Home Affairs / AFP

ABC

| Madrid | Marc van Rijswijk | 10 maart 2026

Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Bom gaat af bij synagoge in Luik, België spreekt van antisemitisme

» Anthropic klaagt regering-Trump aan wegens buitensporige sancties

Voor de voetbalwedstrijd weigerden ze het volkslied te zingen

De Australische minister van Binnenlandse Zaken Tony Burke kondigde dinsdag aan dat een deel van de zesentwintig vrouwelijke spelers, die enkele dagen voor het begin van de Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen in Australië waren aangekomen, in het land mogen blijven. Deze beslissing werd genomen uit angst voor vervolging bij hun terugkeer naar Iran.

Aanbiedingen 360 artikel
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

De asielverlening markeert ‘het einde van een moeilijke periode’ voor deze atleten die weigerden het volkslied te zingen voor een wedstrijd in de Aziatische Cup, aldus ABC (Australian Broadcasting Corporation). Dit Aziatische bekertoernooi wordt dit jaar in Australië gehouden.

De weigering van de spelers om het volkslied te zingen werd in Iran geïnterpreteerd als een daad van verzet. Een presentator van de staatszender noemde de spelers ‘verraders in een tijd van oorlog’ die ‘het toppunt van schande’ belichamen.

Recent verschenen