Mashable
| New York | Marc van Rijswijk | 19 september 2025Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Recordoppervlak Europees bosgebied afgebrand in 2025
» Onderzoek: tandpasta op basis van mensenhaar beter dan fluoride
Het water kan een hulpbron zijn voor eventuele Marsreizigers
De gletsjers op Mars zijn zuiverder dan eerder werd gedacht en bestaan mogelijk voornamelijk uit waterijs, aldus een onderzoek dat in het tijdschrift Icarus is gepubliceerd en door Mashable wordt aangehaald. Waar men vroeger dacht dat ze vooral uit gesteente met een beetje ijs bestonden, hebben wetenschappers ontdekt dat deze gletsjers voor meer dan 80 procent uit waterijs bestaan en slechts met een dun laagje stof en gesteente bedekt zijn.

Deze bevindingen kunnen nieuw licht werpen op de klimaatgeschiedenis van Mars, de vierde planeet in het zonnestelsel qua afstand tot de zon. Ook zou deze ontdekking een revolutie teweeg kunnen brengen in toekomstige missies naar Mars door bij te dragen aan het creëren van onmisbare hulpbronnen voor toekomstige kolonisten.
‘Het water uit deze gletsjers zou een vitale hulpbron kunnen zijn voor astronauten, die in tal van behoeften voorziet, van drinkwater tot de productie van brandstof’, aldus de onderzoekers.