The Sun
| Londen | Marc van Rijswijk | 05 december 2025Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Vier landen zien af van Songfestival 2026 wegens deelname van Israël
» Rwanda en DR Congo ondertekenen vredesakkoord in Washington
Het hoogtepunt van storm Byron wordt vrijdag verwacht
Een storm van zeldzame hevigheid trof donderdag een groot deel van Griekenland, met overstromingen en aardverschuivingen tot gevolg. Dit leidde tot de sluiting van tientallen scholen in het hele land en de weerdienst gaf code rood af. Het hoogtepunt van de storm, genaamd Byron, wordt vrijdag verwacht.
De autoriteiten hebben gewaarschuwd dat ‘tijdens deze kritieke uren sommige delen van het land tussen de 200 en 250 ton water per hectare kunnen ontvangen, volumes die waarschijnlijk aanzienlijke schade zullen veroorzaken in zowel stedelijke als landelijke gebieden’, schrijft The Sun.

Donderdag werden het oosten en zuiden van het land, met name de Cycladen, de Dodekanesos en Kreta, het zwaarst getroffen door de storm, die ‘s avonds Athene bereikte. Video’s op de website van de Britse tabloid tonen stortvloeden modderig water en half ondergelopen auto’s op het eiland Rhodos. Byron trekt vrijdag naar het noordoosten, ‘en brengt daarmee een nieuwe golf van zwaar weer met zich mee’.