Russische paralympiërs en Mexicaanse protesten

© ANP

360 Magazine

| Amsterdam | 27 maart 2026

360 kiest een door de buitenlandse pers beschreven sportevent, van voetbal tot Grieks-Romeins worstelen. Deze keer een onverwacht volkslied en protest.

Rusland keert terug op Paralympische Winterspelen na jarenlange uitsluiting

SPORT – Tijdens de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d’Ampezzo klonk afgelopen maand een volkslied dat jaren niet op het internationale sporttoneel was gehoord: het Russische. Jarenlang ontbraken Rusland en Belarus, geschorst vanwege dopingschandalen en de invasie in Oekraïne. Atleten mochten hooguit onder neutrale vlag deelnemen. Maar in Italië was dat anders, meldde onder meer AP.

Verder lezen?
Kwaliteitsjournalistiek kost geld. Maar je wilt 360 misschien liever eerst proberen. Daarom kun je gastlid worden. Je krijgt dan direct 3 artikelen, onze gratis nieuwsbrief en maandelijks een artikel naar keuze.
Ja, ik word gastlid