El País
| Madrid | Marc van Rijswijk | 06 februari 2026Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Uber moet 8,5 miljoen dollar betalen wegens seksueel wangedrag
» Noorwegen: politie stelt onderzoek in naar ex-premier wegens Epstein-affaire
De wet beoogt de vrijlating van alle politiek gevangenen
De tekst die donderdag in eerste lezing in de Nationale Vergadering is goedgekeurd, zal dinsdag opnieuw worden besproken voor definitieve goedkeuring. De wet is bedoeld om alle politiek gevangenen vrij te laten en de aanklachten tegen hen te laten vallen.

De wettekst omvat de misdrijven ‘terrorisme’, ‘verraad’ en ‘aanzetten tot haat’, aanklachten die vaak worden gebruikt om politieke gevangenen te veroordelen.
De wet is ‘zo uitgebreid – uitgebreider dan verwacht – dat ze ongeloof heeft gewekt in verschillende lagen van de samenleving’, aldus El País. De wet is van toepassing op misdrijven die zijn gepleegd sinds 1 januari 1999, de datum waarop de beweging van Hugo Chavez aan de macht kwam, meldt de Spaanstalige krant.
Interim-president Delcy Rodríguez, die onder druk van de Verenigde Staten de goedkeuring van het wetsvoorstel op vrijdag had beloofd, prees het die avond als ‘een wet voor vrede en nationale verzoening’.