Verenigd Koninkrijk arresteert acht mannen op verdenking van terrorisme

Home Secretary Yvette Cooper arrives at Downing Street for the weekly Cabinet meeting in London. © Marcin Nowak / Anadolu

The Guardian

| Londen | Marc van Rijswijk | 05 mei 2025

Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Roemenië: nationalistische kandidaat Simion wint eerste verkiezingsronde

» Australië: Labour-premier Anthony Albanese met ruime cijfers herkozen

Van de acht mannen komen er zeven uit Iran

Vijf mannen werden gearresteerd in de regio Manchester, in het westen van Londen en in Swindon, in het westen van het land. De drie andere mannen werden in Londen gearresteerd in het kader van een apart onderzoek. Van de acht mannen zijn zeven Iraniër. Ze worden verdacht van het plannen van een aanslag die ‘gericht was op een specifieke locatie’.

Aanbiedingen 360 artikel
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

In oktober 2024 waarschuwde het hoofd van MI5, de Britse inlichtingendienst, dat Teheran achter ‘complot na complot’ in het Verenigd Koninkrijk zat en dat er sinds januari 2022 twintig aanslagen waren verijdeld, aldus The Guardian.

De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Yvette Cooper, verklaarde dat de twee antiterroristische politieoperaties die zaterdag in Engeland werden uitgevoerd ‘grootschalig’ waren en betrekking hadden op de grootste bedreigingen voor de veiligheid van het koninkrijk ‘in de afgelopen jaren’, aldus The Times.

Recent verschenen