Iran: buitenlandminister Araghchi brengt bezoek aan Poetin in Moskou

De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Seyed Abbas Araghchi woont op 16 maart 2026 een wekelijkse persconferentie bij in Teheran, Iran. –© Xinhua / Shadati

CNN

| Atlanta | Marc van Rijswijk | 27 april 2026

Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Google wil 40 miljard dollar gaan investeren in AI-startup Anthropic

» Israël: Netanyahu’s rivalen bundelen hun krachten in aanloop naar verkiezingen

Rusland is Irans belangrijkste steunpilaar in de oorlog

De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi, meldde persbureau TASS zondag, op basis van een verklaring van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov.

Iran en Rusland vormen ‘een verenigd front’ tegen de ‘wereldwijde hegemoniale krachten’ die zich verzetten tegen landen die streven naar ‘een wereld vrij van unilateralisme en westerse dominantie’, schreef de Iraanse ambassadeur Kazem Jalali op X. Het bezoek van Araghchi aan Rusland ‘onderstreept de rol van Moskou als Teherans belangrijkste diplomatieke steunpilaar in dit conflict’, merkt CNN op.

image
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

Iran ontketende dit weekend een reeks diplomatieke activiteiten om steun te werven in zijn oorlog tegen Washington, aangezien de Amerikanen opvallend afwezig bleven na de annulering van een missie van Trumps gezanten op zaterdag. Araghchi arriveerde vrijdag in Islamabad en ontmoette de Pakistaanse legerchef Asim Munir en premier Shehbaz Sharif, alvorens naar Oman te reizen, waar hij een ontmoeting had met sultan Haitham bin Tariq.

Recent verschenen