Folha de São Paulo
| Sao Paulo | Marc van Rijswijk | 05 maart 2026Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Oorlog in Oekraïne: Poetin laat twee Oekraïens-Hongaarse gevangenen vrij
» De VS claimen al de overwinning: ‘Iran is verslagen en dat weten ze’
Alleen Paraguay moet de overeenkomst nog ratificeren
De Braziliaanse Senaat heeft woensdag unaniem de vrijhandelsovereenkomst tussen de Europese Unie (EU) en de oprichtende staten van Mercosur (Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay) geratificeerd. De overeenkomst, waarover sinds 1999 is onderhandeld, wacht nu op de handtekening van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, een van de grootste voorstanders ervan.

Senator Tereza Cristina verklaarde dat de overeenkomst ‘uniek is, niet alleen vanwege de omvang ervan, waarmee een van de grootste vrijhandelszones ter wereld wordt gecreëerd’, maar ook omdat zij de ‘overgang naar een nieuwe internationale dynamiek’ inluidt, aldus Folha de São Paulo.
Zonder de Verenigde Staten expliciet te noemen, benadrukte de senator dat ‘nationalisme en protectionisme in opkomst zijn, evenals het gebruik van economische en commerciële macht als politiek pressiemiddel’. De overeenkomst moet nog door Paraguay worden geratificeerd.